Buildcorp – Jadrové vŕtanie a rezanie

Sanácia muriva

IMG 0989 scaled

Riešime vlhké steny vo vašom dome

Príčinou vlhkosti vo vašom dome môže byť čokoľvek od nefunkčnej hydroizolácie, zanedbanie pri stavbe či poškodenie izolácie. Odhliadnuc od dôvodov zvlhnutia vašich stien, injektáž muriva je služba, ktorá vyrieši tento problém dlhodobo a účinne.

Čo je Injektáž muriva?

Injektáž muriva je účinná metóda na odstránenie vlhkosti, zlepšenie pevnosti a zvýšenie odolnosti stavby voči vonkajším vplyvom.

Pri injektáži muriva sa špecializované materiály vstrekujú do mikrotrhlín v murive. Tieto materiály majú schopnosť sa rozšíriť a naplniť priestory, čím zlepšujú celkovú pevnosť a tesnosť muriva.

Okrem toho injektáž muriva pomáha vytvoriť bariéru proti vlhkosti, čím sa minimalizuje riziko vniknutia vody a zníži sa pravdepodobnosť vzniku hniloby, plesní a iných problémov súvisiacich s vlhkosťou.

IMG 1105 scaled

Prečo riešiť vlhkosť injektážou?

IMG 0997 scaled e1688563842275

Neinvazívna metóda

Pri injektáži nie je potrebné demolovať postihnuté časti stavby

Rýchle a efektívne riešenie

Sanácia muriva injektážou je služba, ktorú vieme realizovať v rámci jedného dňa

Nižšie náklady ako pri podrezávaní

Vzhľadom ku jednoduchému procesu je táto služba dostupnejšia ako iné možnosti sanácie

Univerzálnosť riešenia

Nezáleží na type muriva alebo veku budovy, sanáciu vykonávame na rôznych typoch budov - menšie domy, historické budovy, aj bytové domy.

Zvýšená pevnosť a odlonosť

Sanácia muriva injektážou rieši problém s vlhkosťou dlhodobo. Stavbu posilňuje a chráni ju proti vlhkosti do budúcnosti

IMG 1005 scaled

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Murivo, ktoré je zasiahnuté vlhkosťou, často stráca svoj pôvodný vzhľad a časom sa začne rozpadať. Vlhké murivo zapríčiňuje voda, ktorá presakuje do stavebných konštrukcií cez póry obvodových múrov.

Okrem poškodenia konštrukcie je tu možnosť vzniku plesní a ich vplyv na zdravie vás a vašich detí, dlhodobé vdychovanie vzduchu v miestnosti s plesňou môže

Nie, Injektáž muriva je neinvazívna metóda, stavebné práce sú minimálne a odpadu vzniká minimum. Okrem vyvrtánia dier do konštrukcie nezasahujeme.

Výber konkrétneho materiálu alebo zmesi závisí od typu poškodenia, konkrétnej aplikácie a ďalších faktorov. Ide najmä o špecializované materiály, ako sú polymérne zmesi alebo hydrofóbne prípravky, ktoré sa vstrekujú do mikrotrhlín, pórov a dutín v murive.

Túto možnosť neodporúčame, je dôležité mať na pamäti, že správne vykonaná diagnostika a odborné poradenstvo od skúsených odborníkov sú nevyhnutné pri rozhodovaní o použití konkrétneho materiálu a postupu injektáže muriva. Neprofesionálne prevedenie práce môže mať za následok vznik trhlínnarušenie celkovej statiky domu.

Pri samotnej realizácii je v prvom rade odstránená vlhká omietka objektu. Táto omietka musí byť ihneď štandardne zlikvidovaná, pretože obsahuje kryštalické soli, ktoré by sa z nej mohli zase dostať do pôdy a následne do muriva objektu.

Následne vykonáme sanáciu injektážou a steny s novou omietkou v budúcnosti už nebudú vlhnúť.

Injektáž muriva

Hrúbka muriva (cm)Cena za bm (bez DPH)
1040€
2045€
3050€
4061€
5066€
6072€

Bariera proti prevlhavaniu

m2Cena (bez DPH)
128€

Potrebujete Viac informácií?